Koudelka fotografuje svatou zemi

Jedinečný a intimní pohled na tvůrčí proces Josefa Koudelky, jednoho z největších žijících mistrů fotografie. Izraelský režisér Gilad Baram Koudelku sleduje při jeho fotografickém putování Izraelem a Palestinou, při hledání prchavých okamžiků, v nichž vznikají jeho fotografie.

režie: Gilad Baram, Německo / Česká republika, 2017, 92 min.
DCP, DVD, BR | přístupný | premiéra 5. 1. 2017
distribuční list

Jedinečný a intimní pohled na tvůrčí proces Josefa Koudelky, jednoho z největších žijících mistrů fotografie. Izraelský režisér Gilad Baram Koudelku sleduje při jeho fotografickém putování Izraelem a Palestinou při hledání prchavých okamžiků, v nichž vznikají fotografie.

Čtyřicet let od vzniku ikonických snímků ruské invaze v Srpnu 68 se světoznámý český fotograf Josef Koudelka znovu vydává pracovat do míst, kde zuří konflikt – tentokrát ve Svaté zemi. Filmový portrét natočený v průběhu pěti let jeho asistentem je vůbec první výpovědí o Koudelkově jedinečném tvůrčím přístupu.

Film vznikl v německo-české koprodukci a měl světovou premiéru na Festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě. Získal Zvláštní uznání poroty na Finále Plzeň a byl nominován na Cenu Pavla Kouteckého. Promítal se v řadě zemí světa, nejen na významných festivalech, ale také jako součást Koudelkových retrospektiv, které v minulých letech proběhly v nejvýznamnějších galeriích, například v losangeleském Getty Museu.

režie, scénář, kamera: Gilad Baram
scénář, střih: Elisa Purfürst
producenti: Gilad Baram, Radim Procházka
zvuk: Sebastian Morsch
hudba: Tobias Purfürst

DISTRIBUCE: Pilot Film, programování: I. Prokopová
irena@mimesis.cz
+420 705 105 962

TISKOVÝ SERVIS: 2media, Simona Andělová
simona@2media.cz
+420 775 112 857