Milost

TZ duben 2019 | Plakát

V kinech od 16. května 2019

Film Milost, který si získal srdce diváků v rámci Febiofestu, je v českých kinech↑ sledujte aktuální trailery na našem YouTube ↑

Polsko-česko-slovenský koprodukční film Milost (Ułaskawienie) slavil světovou premiéru v rámci MFF v Montrealu v rámci hlavní soutěže. Dále získal tři ceny na Gdyňském festivalu a nominaci na prestižního benátského Zlatého lva. V České republice byl představen v rámci Febiofestu a okamžitě si získal srdce diváků. S hodnocením téměř 80% může hrdě vstoupit do kin za českými diváky 16. května.

Umělecky výjimečný snímek polského režiséra Jana Jakuba Kolského, který sáhl při výběru látky do vlastní rodinné historie, zachycuje dramatické období polských dějin. Natáčelo se v překrásném prostředí Jesenicka, Rychlebských hor a Javorníku.

Vypráví příběh rodičů snažících se vyrovnat se ztrátou syna v nově nastoleném poválečném režimu, nepřijít o poslední zbytky důstojnosti a nechat svoje dítě alespoň náležitě pohřbít. Na tíživou minulost je nahlíženo pohledem jejich sedmnáctiletého vnuka.

Milost (Ułaskawienie) – PL, CZ, SK

Režie a scénář: Jan Jakub Kolski
Kamera: Jan Jakub Kolski, Julian A. Ch. Kernbach
Střih: Konrad Sniadi
Hudba: Dariusz Górniok
Producenti: Agnieszka Janowska, Pawel Kosun
Koproducent: Jan Macola

Hrají: Grazyna Blecka-Kolska, Jan Jankowski, Michal Kaleta

Distributor: Pilot Film
Distribuční premiéra: 16. května 2019
Žánr: drama
Přístupnost: od 15 let
Délka: 100 minut
Formát: DCP, 1:1,85
Jazyk: polsky, české a anglické podtitulky