Psí láska

Plakát   / Plakát na šířku

Podívejte se na trailer filmu: Psí láska

Dvanáct dní na překonání 1 200 kilometrů zasněženou pustinou. Takové jsou parametry závodu psích spřežení Finnmarksløpet, do nějž se opakovaně pouští česká chovatelka huskyů Jana Henychová.

V létě Jana pořádá „psí“ tábory pro děti a vydělává si na to, aby se z Jizerských hor mohla přesunout 1 500 kilometrů na sever, do zimního Švédska. Tam se svými čtyřnohými spoluzávodníky zahajuje tříměsíční trénink, často v teplotách hluboko pod nulou. Připravují se na cíl ještě náročnější: zdolání drsného dálkového závodu, který se rok od roku víc profesionalizuje a amatérům jako Jana nastavuje vysokou laťku. Udrží Jana krok s ostatními v tomto náročném sportu, který bývá doménou mužů? Filmu dominují záběry podmanivé severské krajiny, ale točí se především kolem hlavní hrdinky a jejího životního stylu. Bezprostřední Jana nejde daleko pro ostré slovo, o to ryzeji ovšem vyznívají její komentáře − ať už se týkají toho, co se kolem ní právě děje, nebo poodhalují její náhled na život, k němuž už neodmyslitelně patří štěkot psí smečky.

Režie: Linda Kallistová Jablonská

Předpremiéra proběhne 12. března v kině Světozor na festivalu Jeden svět a následně 23. dubna film poputuje do českých kin.

Kompletní data projekcí na festivalu Jeden svět: ZDE.

(Text byl převzat ze stránek festivalu Jeden Svět.)   

Film si budete moci standardně objednat přes Disfilm či na emailu kristynah@mimesis.cz. K dispozici budou formáty DCP, DVD i MP4.