Vysoká dívka

V kinech od 26. března

TRAILER K FILMU: VYSOKÁ DÍVKA

| plakát | presskit

Rok 1945, Leningrad. Obléhání města trvalo neuvěřitelných 900 dní. Válka zdevastovala celé město i její obyvatele. Mezi zoufalými obyvateli dochází k vraždám, rabování a kanibalismu. V tomto pekle hledají dvě mladé ženy cestu, jak znovu začít žít mezi ruinami zničeného města.

„Vysoká dívka ukazuje zcela nezpochybnitelný talent režiséra Kantemira Balagova. Jeho vize poválečného Leningradu jako místa, kterým proplouvá mlžný opar viny, zármutku a zoufalství, jenž se přeživším zažírá do morku kostí jako nějaký černobylský radioaktivní spad. A výsledkem je totální paralýza, sarkasmus, sebevraždy a šílenství,“ Jessica Kiang, Variety.

Vizuálně strhující snímek mladého ruského režiséra Kantěmira Balagova byl letos nominován mezi 10 filmů v oscarové sekci pro cizojazyčné filmy. Řada filmových kritiků se přiznala, že u jeho sledování zapomínali dýchat. Zážitek lze přirovnat k četbě Dostojevského románů. 

Aktuální promítání Vysoké dívky ve všech kinech v ČR vložíme již 5. března sem na web do sekce: http://pilot-film.cz/v-kinech/

Další alternativou je například web: https://www.csfd.cz/kino/

Film si již nyní můžete standardně objednat přes Disfilm či na e-mailu kristynah@mimesis.cz. K dispozici budou formáty DCP, DVD i MP4.