Nic k smíchu

Nic k smíchu je dojemný příběh o tom, jak se Kasper vyrovnává s vážnou nemocí a jak získává novou víru v sebe sama a znovu se začíná smát.

distribuční list // presskit // plakát

Odd-Magnus Williamson (Kasper), Foto: Eirik Linder Aspelund / Francesca Casciarri, copyright Hummelfilm
Odd-Magnus Williamson (Kasper), Foto: Eirik Linder Aspelund / Francesca Casciarri, © Hummelfilm

SYNOPSE

Kasper Berntsen (40) je úspěšný stand-up komik. Má všechno, co si člověk může přát: pravidelně vystupuje v nejlepším komediálním klubu ve městě, má krásnou přítelkyni a vede báječný život jako veřejně známá osoba. Jednoho dne se však všechno změní. Kasper je propuštěn a přijde o své pravidelné vystoupení. Ještě téhož večera, kdy se vrátí domů, ho opustí jeho přítelkyně. Aby toho nebylo málo, Kasper se ocitne tváří v tvář nejhorší noční můře, jakou si lze představit: je pozván k lékaři, kde zjistí, že má nevyléčitelnou rakovinu. To vše ve stejný den. Nic k smíchu je dojemný příběh o tom, jak se Kasper vyrovnává s vážnou nemocí a jak získává novou víru v sebe sama a znovu se začíná smát.

Norsko – 2021 – 100 minut – komedie / drama
režie: Petter Naess
hrají: Odd Magnus Williamson, Sara Khorami, Øystein Martinsen, Karoline Krüger
česká premiéra: 14. 4. 2022

Režie: Petter Naess
Scénář: Odd Magnus Williamson
Producenti:  Gudny Hummelvoll, Eleonore Anselme for Hummelfilm, Rikke Enis for Reinvent
Produkční společnost : Hummelfilm A/S
Výkonná produkce : Frederik Nelsson, Anne Lindberg, Paulina Rider Wilhelmsen
Kamera: Gaute Gunnari
Zvuk: Hugo Ekornes
Střih : Toril Strøm
Hudba: Aslak Hartberg
Kostýmy : Flore Vauville
Scénografie : Asta Urbonaite, Saga Thiberg
Hrají: Odd Magnus Williamson, Sara Khorami, Øystein Martinsen, Karoline Krüger, Ebba Steenstrup Såheim, Ylva Bjørkaas Thedin, Anne Marie Ottersen, Dag Håvard Engebråten, Andrine Sæther, Ane Skumsvoll, Penda Faal, Jan Gunnar Røise, Lockman Myran

Výběr z citací na screendaily.com
(Silje Nikoline Glimsdal)

“Je pro nás opravdovým potěšením, že můžeme opět spolupracovat s Petterem Næssem na této upřímné dramedii. Je to jeden ze vzácných příběhů, na které narazíte a které ve vás opravdu zanechají silné pocity. Důvod je zcela prostý, jedná se o univerzálně rozpoznatelnou zápletku, která využívá strach, beznaděj, lásku a touhu.“

 „ Film spojuje umění jak vtipně ztvárnit i ty nejvážnější situace s touhou vyprávět důležitý příběh o tom, jak si vážit života, když uvízneme někde v jeho víru… Takhle života plnou a vtipnou komedii o smrti těžko najdete.”

Foto Eirik Linder Aspelund / Francesca Casciarri, © Hummelfilm

Film si můžete objednat standardně přes Disfilm nebo na e-mailu andrea@mimesis.cz – projekce jsou možné od 24. 3. 2022. K dispozici budou formáty DCP a mp4.