Noc 12.

V justiční policii se všichni vyšetřovatelé dříve či později setkají se zločinem, který nejsou schopni vyřešit a který se pro ně stane posedlostí. Pro kapitána Yohana Vivèse je to vražda Clary Royer. Výslechy pokračují a o podezřelé není nouze, ale Yohanovy pochybnosti stále rostou. Jistota je jen jedna: zločin byl spáchán v noci dvanáctého.

Česká premiéra: 12. 5. 2023

Krimi / Thriller / Drama / Myteriózní

Francie, 2022, 114 min

Podle knihy Pauline Guény 18.3: Une année à la PJ.

Ocenění: CÉSAR – NEJLEPŠÍ FRANCOUZSKÝ FILM roku 2022

Distribuční list / Press kit / Plakát

SYNOPSE

V justiční policii se všichni vyšetřovatelé dříve či později setkají se zločinem, který nejsou schopni vyřešit a který se pro ně stane posedlostí. Pro kapitána Yohana Vivèse (Bastien Bouillon) je to vražda Clary Royer (Lula Cotton-Frapier). Výslechy pokračují a o podezřelé není nouze, ale Yohanovy pochybnosti stále rostou. Jistota je jen jedna: zločin byl spáchán v noci dvanáctého.

Dominik Moll vytvořil poutavě mysteriózní atmosféru vyšetřování. Vypráví zvolna, ale nenudí, soustředí se na detaily, na hrůznost zločinu, a na myšlenky muže, který vyšetřuje násilí spáchané jiným mužem na mladé ženě. Film je postavený na výborných hereckých výkonech, které byly právem oceněny.”

(Věra Míšková, Novinky.cz)

„ … chytré, nevtíravé a autentické zpracování jednoho složitého vyšetřování, v němž přesvědčivost převládá nad přímočarým diváckým uspokojením.”

(Mojmír Sedláček, Kinobox.cz)

ŠTÁB

  • Režie: Dominik Moll
  • Scénář: Gilles Marchand, Dominik Moll
  • Kamera: Patrick Ghiringhelli
  • Hudba: Olivier Marguerit

HRAJÍ

Bastien Bouillon, Bouli Lanners, Théo Cholbi, Johann Dionnet, Thibaut Evrard, Julien Frison, Paul Jeanson, Mouna Soualem, Pauline Serieys, Lula Cotton Frapier, Charline Paul, Matthieu Rozé, Baptiste Perais

ČSFD

PROMO MATERIÁLY

FTP:

8477.disk.zonercloud.net

Uživatelské jméno: 8477_PilotFilm

Heslo: WM+CnfMhAM