FAMU Four

V pásmu FAMU Four se seznámíte s tvorbou mimořádně talentovaných tvůrkyň a tvůrců, kterým patří budoucnost českého filmu. Čtvrtý ročník projektu FAMU v kině opět ukazuje, jak se naše kinematografie prezentuje na nejznámějších světových festivalech. Díla spojují nejen mezinárodní úspěchy, ale také motiv, který čeká na objevení.

Česká premiéra: 31. 8. 2023

Česká republika, 2023, 60 min

Formáty: 2D DCP, MP4

Přístupnost: přístupnost 12+

Distribuční list / Plakát / Press kit

SYNOPSE

V pásmu FAMU Four se seznámíte s tvorbou mimořádně talentovaných tvůrkyň a tvůrců, kterým patří budoucnost českého filmu. Čtvrtý ročník projektu FAMU v kině opět ukazuje, jak se naše kinematografie prezentuje na nejznámějších světových festivalech. Díla spojují nejen mezinárodní úspěchy, ale také motiv, který čeká na objevení. Animovaný snímek Deniska umřela byl uvedený na festivalu Berlinale, kde obdržel Zvláštní uznání. Vypráví o chlapci, kterého zaskočí ztráta domácího mazlíčka. Zjišťuje, že fenka Deniska ho ale vlastně neopustila. Osmý den, který měl premiéru na festivalu v Cannes, sleduje vzdorovitou dívku, která se rozhodne utéct z náboženské sekty. Intimní drama citlivě ukazuje dilema a překážky, s kterými se hrdinka vyrovnává. Stále populárnější formu animovaného dokumentu zastupuje emocionální dílo Přes střepy. Založeno je na skutečném příběhu ženy, která přežila sexuální napadení. Na Oscara nominovaná autorka Daria Kashcheeva se představí divokým sestupem do podvědomí Electra. Film, který byl rovněž uvedený letos v Cannes, je snovým a moderním pojetím starověkého mýtu.

Deniska umřela (Philippe Kastner)

Přestože se na ni snažíme vnitřně připravit, smrt domácího mazlíčka nás mnohdy zaskočí.

Osmý den (Petr Pylypčuk)

Vzdorovitá dívka se rozhodne utéct ze sjezdu náboženské sekty, ve které strávila celý dosavadní život.

Přes střepy (Natálie Durchánková)

Animovaný dokument je založený na skutečném příběhu ženy, jež přežila násilný sexuálně motivovaný útok.

Electra (Daria Kashcheeva)

Electra si znovu vybavuje své desáté narozeniny a mísí se jí vzpomínky se sny a skrytými představami. Je naše paměť pouhou fikcí nebo mýtus?

ŠTÁB

  • Režie: Daria Kashcheeva, Petr Pylypčuk, Natálie Durchánková, Phillipe Kastner
  • Scénář: Daria Kashcheeva, Petr Pylypčuk, Natálie Durchánková, Phillipe Kastner
  • Producent: FAMU, Perfilm, Maurfilm

HRAJÍ

Zuzana Částková, Zuzana Stivínová, Robert Jašków, Caroline Barnard, Jan Pokorný, Jan Teplý ml., Kristýna Badinková Nováková, Pavla Janišová

film lze objednat přes disfilm či na emailové adrese andrea@mimesis.cz.

Materiály ke stažení na FTP a Google Drive.

FTP 8477.disk.zonercloud.net

Uživatelské jméno: 8477_PilotFilm

Heslo: WM+CnfMhAM